Duyuru: Sitedeki paylaşımların tamamı ziyaretçilerimize açılmıştır. Ancak yorum yapabilmek ve Destek panelinden faydalanabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.Google'de Ara Yandex'de Ara Bing'de Ara Yahoo'da Ara


Regaib Geceniz Hayırlı Olsun


.:: 30 Mart 2017 Perşembe, Regaib Kandili ::.

Üç aylar yaklaştığı zaman Peygamber Efendimiz (s.a.v) şu duayı yapmış ve bizlere de böylece dua etmemizi öğretmiştir; “ Allah’ım! Bize Recep ve Şaban aylarını mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır.”
Keşfu’l Hafa, C.1, s.213 H.No:554.

Regaib Kandilinizi Tebrik Eder, Hayırlara Vesile olmasını Cenâbı Hakk'tan Niyaz Ederiz.
0


Devamı
Google'de Ara Yandex'de Ara Bing'de Ara Yahoo'da Ara


Vatanımızın - Milletimizin Yanındayız !!!


Darbe girişimi bitmiştir !!! Şerefsizler püskürtülmüştür !!! Allah bu Vatanı bu Milleti şerefsizlerin, vatan hainlerinin eline düşürmesin !!! Vatan uğruna kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz !!! Vatanımızın devletimizin sonuna kadar arkasındayız !!!
0


Devamı
Google'de Ara Yandex'de Ara Bing'de Ara Yahoo'da Ara


Tebrik - Kutlama


Hayırlı Cumalar, Hayırlı Kandiller, Hayırlı Bayramlar !!!

Allah (cc) cümlemizi bağışlananlardan eylesin.
0


Devamı
Google'de Ara Yandex'de Ara Bing'de Ara Yahoo'da Ara


Berat Kandiliniz Mübarek Olsun21 Mayıs 2016 günü Akşam Ezanı itibari ile Ramazan'ın Müjdesi Berat Kandili başlayacak.

Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma…

Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir.

Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür.

Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir.

Hz. Peygamber şöyle buyurur:
“Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (İbn Mâce, Sünen, "İkâmetü's-salât", 191.)

Mevlamız günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin…
0


Devamı