» » Winbuntu 16.04 Lts 64 Bit Türkçe
Duyuru: Sitedeki paylaşımların tamamı ziyaretçilerimize açılmıştır. Ancak yorum yapabilmek ve Destek panelinden faydalanabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.Winbuntu 16.04 Lts 64 Bit Türkçe

Google'de Ara Yandex'de Ara Bing'de Ara Yahoo'da Ara


WINBUNTU 16.04 LTS X64 BİT TÜRKÇE

Winbuntu 16.04 Lts 64 Bit Türkçe
MAXIMUM HIZ | STABİL FİNAL | UZUN SÜRELİ DESTEKLİ | TAM GÜNCEL | TÜRKÇE

Seçkin açık kaynak uygulamalar ile beraber hepsi bir arada olan tamamen ücretsiz kullanım için sizlerle yepyeni görünüşü ile bu çalışmamı tekrar'dan güncelledim.

Güncelleme Tarihi: 8 KASIM 2016

TANITIM VİDEO'SU


İşletim sistemi: Linux
Temel: Debian/Ubuntu
Mimari: x64 / 64 Bit UEFI/Legacy
Dil: Türkçe + Multilanguage (Çoklu dil seçeneği)
Dosya türü ve adı: RAR/ISO | Winbuntu16.04x64.iso
CustomizationLinuxSystem: Özelleştirilmiş LinuxSistemi

Donanım Gereksinimleri: INTEL-AMD 64 Bit uyumlu CPU işlemci,Minimum 1GB RAM,10GB
Hardisk Alanı,DVD/USBDisk kurulum için media yazdırma araçları.

İNDİRMELİNKİ
Üzgünüz, Ancak Bu Alanı Görüntüleme Yetkiniz Bulunmamaktadır.

BOYUT: 2.12 GB | DOSYA TİPİ: RAR/ISO | Winbuntu16.04x64.iso
DOSYA BİLGİLERİ
RAR MD5 HASH
CRC32: 6FD88AF6
MD5: 1DDE2FB7B81543B8D0C21AA7478DB3CC
SHA-1: 4BAB1096D48A0BF9DC4D895D9DFCCE5E24F95464
-
ISOMD5HASH
CRC32: A87E33CD
MD5: 17926A9458A7999BF7144CF2D467BB8F
SHA-1: CCD35BB2F5C610FBCA530F652016B4502E6A8695


YANDEX İNDİRME İSTATİSTİĞİ 39 BİN 750 SAYISINA ULAŞTI!
Winbuntu 16.04 Lts 64 Bit Türkçe

HIZLI BAKIŞ:
Güncel - Stable - Final - Açık kaynak Linux işletim sistemi
Live olarak kurulumsuz şekilde çalışır,Yada sabit diskinize kurulum yapabilirsiniz
Windows yanına ayrılan disk alanlarına 2.sistem olarak kurulur ikiside yanyana çalışır.
Tüm uygulamalar özenle seçilmiş olup,kullanıcıların tüm gereksinimlerini karşılayacak şekilde optimize edilmiştir.
Xubuntu 16.04.1 LTS (Nisan2019) yılına kadar,uzun süreli desteği olan [x64 Bit ISO]
kalıbı kullanılmıştır.
Kernel,güvenlik ve genel güncellemelerin tamamı yapıldı bugüne güncel sistemdir.
Optimum düzeyde ince ayarlar yapıldı.Wallpaper icon paketi entegre edilmiştir varsayılan olarak gelir.Sistem grub ve logon ekranları normalde gelen siyah ekran yerine,HD masaüstü wallpaper'ı ile aynı şekilde seçili gelir.
Sistemin açılış ve kapanış hız ayarlarına yönelik ince ayar geçildi Zram-config ram sıkıştırma özelliği varsayılan gelir tepki hızını artırır.
Tüm işlemleri sonunda arındırma kalıntı temizliği işlemlerinden sonra ISO olarak derlendi,Vmware ve masaüstü real makinelerde test edildi soruna rastlanılmamıştır.

UYGULAMALAR LİSTESİ:
Internet Araçları: Chromium,Skype,Steam,UGet,qBitorrent,TeamViewer
Media Araçları: Vlcplayer,Clementine,Audacious With (WinAmpSkin),KodiMediaCenter,Video,Ses ekstra tüm codec paketleri,OpenShotVideoEditor,Blender3DEditor,Pintaphotoeditor,GIMP
Net Bileşenleri: AdobeAIR,Adobe Flash Player,Java8
OFis Araçları:LibreOffice,Zip,7z,Rar,ISO ve diğer bir çok arşiv paketlerini tanıyan eklentiler
Sistem Araçları: Screensaver Ekran Koruyucusu,Güvenlik Duvarı paketleri,GrubCustomizer,Gnome task manager,Gparted Disk Manager,Synaptic,Unetbootin,Playonlinux,Steam,Bleachbit,Slingscold
Oyunlar: Gnome Games paketi dahil edildi hafif boyutta oyunları içerir,Online Oyunlar için Steam uygulaması eklendi.
Wallpapers ICON: HD Yüksek kalite masaüstü resimleri eklendi.Popüler Icon ve themes paketleri [Win10-Vertex-Maia ve Masalla] entegre edildi.
Güncelleme Entegresi: Kritik olan tüm güncellemeler bugüne günceldir!,Sistem en ince ayrıntısına kadar güncellenip optimum ayarlar yapılmıştır.ISO dosyası tüm kalıntılardan arındırılarak tekrar'dan paketlenmiştir.2 Farklı Laptop ve Desktop bilgisayarda Live olarak çalıştırılmış ve sabit disklere kurularak testlerden geçirilmiştir zerre kadar bir hataya rastlanılmamıştır.
Optimizasyon ince ayarlar: Sistemin Live olarak çalıştırılacağıda düşünülerek açılışta ve kapanışa yönelik hız ince ayarları eklendi,sistem başlangıcı update,upgrade güncellemeler,bluetooth,yazıcı tarayıcı kontrolleri deaktif konuma alındı Denetim merkezi oturum başlangıç ayarlarından tekrar'dan isteğe bağlı aktif edilebilir.Yazılım güncelleme merkezi sadece güvenlik güncellemelerini almaya yönlendirilmiştir yeni üst versiyon ubuntu sistemi güncelleme iletileri ve yükseltme ayarları kapatıldı isteyen kendisi açabilir.

SİSTEM KURULUMU:
Windows yanına kurmak isteyenler disk yönetimi aracılığı ile,linux için disk alanı ayırıp biçimlendirme işlemi yapmadan ayrılan (orn:30gb hardisk alanına) kurulum disk tablosu üzerinden windows yanına kur ilk seçeneğini tikleyerek kurulum bu bölüm otomatik algılanarak sistem bu ayrılan disk alanına biçimlendirme yaparak ilerler kullanıcı adı,şifrenizi belirlendikten sonra sistem başlangıcında istenilen sistem geçiş grub ekranı üzerinden yapılır.
Kullanıcı adı ve şifresi belirleme işlemi sürecinde girişlerde şifre sorulması istenmiyor ise,Otomatik giriş seçeneğini tiklemeniz gerekmektedir ilgili bölgeyi seçiniz.
Winbuntu rar dosya formatı ile kurtarma kaydı eklenerek paketlenmiştir.7zip yada winrar5 üzeri versiyona sahip programla indirilen iso dosyasını rar'lı dosyadan çıkartıp,iso dosyasını Dvd disklere yavaş hızda bilinen yazdırma işlemleri ile yazdırınız (Ashampoo-Nero vb.),aynı şekilde de Usbdiskler boot yöntemleri içinde en yaygın kullanılan (Rufus,Yumi vb.) uygulamalar ilede Linuxmint-Ubuntu bildiğimiz sistemlerdeki gibi aynı şekilde farklı birşey yapmaya gerek kalmadan usbdiske yazdırma işlemini yapınız.Boot etme yöntemleri ile kurulumu başlatın,Boot yöntemi için daha evvel'den donanımınıza ait bios özellikleri hakkında bilgi sahibi olarak,bios boot hangi media aracını kullanacak iseniz eğer, dvd/usbdisk önceliklerini belirleme işlemlerini yapınız.(Bilmeyenler google üzerinden ufak bir araştırma ile sonuç elde edeceklerdir.) Uefi ve legacy kuruluma uygun sistemdir ancak uefi destekli sistemim olmadığından ötürü deneme yapamadığımıda buradan ekleyeyim arkadaşlar.İndirilen dosyaların Md5 hash değerlerini dosya bütünlük,güvenlik açısından kontrol ediniz (hashtab) isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.
Live olarak çalıştırılan sistem üzerinde her işinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.yedek alabilir,diskleri silebilir,internet girişi,online oyunlar vb.tüm işlemler diğer sistemler gibi yapılabilir.
Kurulum süresi donanım özelliklerine bağlı olarak takriben 8/15 dakika arasında diskleri seçin,kullanıcı adı,şifre,klavye dil bölge ayarlarını yapın kurulumun bitmesini bekleyin işlem tamam.

DİP NOTLAR AÇIKLAMALARIM:
Son zamanlarda linux işletim sisteminin tercih edildiğini görmekteyiz daha çok hepimizin bildiği distrolardan linuxmint,ubuntu,manjaro vb.gibi kendimde uzun süredir ubuntu kullanmaktayım bu süre zarfında edindiğim + ve - yönlerine dayalı olarak eski ve yeni edindiğim tecrübeler ışığında,ilk ve son kullanıcının işlerini rahat şekilde yapabileceğini düşünerek sistemi hazırladım arkadaşlar,windowstan linux sistemine geçişin,kullanımının,bilhassa aranılan temel uygulamalarında dahil edildiği,kullanıcı sistem kurulumu sonrası aksaklıklara ve ihtiyaç duyduğu bu uygulamalarında bulunması işleri kolaylaştıracağından sistem kullanımının motivasyonunu bozmaması mantığı ve düşüncesi temelinde hazırlanmış tamamen ücretsiz,açık kaynak,stabil her kullanıcı kitlesine hitap edecek potansiye sahip Linux işletim sistemidir.

ISO KALIBI - YAZDIRMA NOTLARI
Bilgi: İndirilen Rar'lı sıkıştırılmış dosyadan çıkan Winbuntu16.04x64.iso dosyasını Usbdisklerden kuracak olanlar Rufus ve benzeri uygulamalar ile yazdırıp boot yöntemleri ile kurulumu başlatabilirler,Usbdisk ve Dvddisklerde Live olarak kurulumsuz çalışma özelliği bulunmaktadır!
Usbdisklere yazdırma işlemi için RUFUS Tavsiye edilir.
DVDDisklere yazdırma işlemleri için PowerISO,UltraISO,Nero ve ashampoo benzeri uygulamalar Tavsiye edilir.

Ekstra Notlarım:
Sunumda değişiklikler olabilir.

Video'lu anlatım eklenebilir.
Uygulama,program ve yararlı site linkler ilaveleri vs.

Beğeneceğinizi umuyorum hayırlı olsun Güle güle kullanınız saygılarımla.
Farklı sitelerde,sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz değerli arkadaşlar.
Kendi sitelerinde veya herhangi bir sitede paylaşacak olarak arkadaşlar için Konuda,sunumda ve linklerde değişiklik yapmadan [ Alıntı ] olarak belirtilmesini."Rica edeceğim sağolun!"

GUNCELWINDOWS.COM FARKIYLA SİZLERLE!


Şuanda Konuyu İnceleyenler

  Bu haberi şuanda görüntüleyen üye bulunmamaktadır, sadece siz ve diğer ziyaretçiler görüntülemektedir..

Etiketler

Avatar
 • Gönderen: ByOS
 • Grubu: Yönetici
1

Abi ellerine sağlık. Yarına biter umarım, arkadaş linux istiyor onun makineye hemen kurayım.
 
  
Avatar
 • Gönderen: Forjest
 • Grubu: Modaratör
2

UPLOAD TAMAMLANMIŞTIR KONUYA TEKLİNK YANDEX EKLENDİ! SALDIRIN!> wink
 
  
Avatar
 • Gönderen: Forjest
 • Grubu: Modaratör
3

YANDEXDISK WINBUNTU İNDİRME İSTATİSTİĞİ 2030 KİŞİ! smile

 
  
Avatar
 • Gönderen: YoungsouL
 • Grubu: Süper Modaratör
4

REKLAM YAPMA DA SANKİ BİZ İNDİRMİYOZ :p
 
  
Avatar
5

Geçen bir önceki sürümde laptopun wireless çalışmadı sürücüsünü tanımadı sanırım, güncellemede olmadı... bi çaresi varmı?
 
  
Avatar
 • Gönderen: Forjest
 • Grubu: Modaratör
6

Alıntı: mertank
Geçen bir önceki sürümde laptopun wireless çalışmadı sürücüsünü tanımadı sanırım, güncellemede olmadı... bi çaresi varmı?


Wifi cihazınızın sürücüsü mevcut ise olabilir ancak genellikle çoğu linux'te açık kaynak sürücüler tanır ve çalıştırır çok eski wifi ise sorun olabiliyor böyle durumlarda forumlara bakmak gerekli ubuntu forum tr üzerinden inceleme yapabilirsiniz kolay gelsin.
 
  
Avatar
 • Gönderen: ByOS
 • Grubu: Yönetici
7

Alıntı: Forjest
Alıntı: mertank
Geçen bir önceki sürümde laptopun wireless çalışmadı sürücüsünü tanımadı sanırım, güncellemede olmadı... bi çaresi varmı?

Wifi cihazınızın sürücüsü mevcut ise olabilir ancak genellikle çoğu linux'te açık kaynak sürücüler tanır ve çalıştırır çok eski wifi ise sorun olabiliyor böyle durumlarda forumlara bakmak gerekli ubuntu forum tr üzerinden inceleme yapabilirsiniz kolay gelsin.


Kurulum başlangıcında 3. party yazılımlar yüklensin mi işareti var onu seçmediysen de olabilir. O tik işareti wifi ekran kartı ve chipsetkeri yüklemekle birlikte VLC player gibi programları da ekliyor.
 
  
Avatar
 • Gönderen: Forjest
 • Grubu: Modaratör
8

YANDEX İNDİRME İSTATİSTİĞİ 35.563 SAYISINA ULAŞTI!
 
  
Avatar
 • Gönderen: Forjest
 • Grubu: Modaratör
9

YANDEX İNDİRME İSTATİSTİĞİ 39 BİN 750 SAYISINA ULAŞTI!
TARİH: 6 OCAK 2017

 
  
Avatar
 • Gönderen: ByOS
 • Grubu: Yönetici
10

Alıntı: Forjest
YANDEX İNDİRME İSTATİSTİĞİ 39 BİN 750 SAYISINA ULAŞTI!
TARİH: 6 OCAK 2017Beklentileri fazlası ile karşılıyor abi, tekrardan eline sağlık. wink
 
  
Avatar
11

Hocam elinize saglık. fakat hız neden bukadar az..
 
  
Avatar
 • Gönderen: Forjest
 • Grubu: Modaratör
12

=> Detaylı şekilde yazarsanız iyi olur.Sorunuz anlaşılamadı?

Alıntı: Chechen_Alone
Hocam elinize saglık. fakat hız neden bukadar az..

 
  
Avatar
 • Gönderen: ByOS
 • Grubu: Yönetici
13

Alıntı: Forjest
=> Detaylı şekilde yazarsanız iyi olur.Sorunuz anlaşılamadı?
Alıntı: Chechen_Alone
Hocam elinize saglık. fakat hız neden bukadar az..Dosyayı indirme hızı abi. Chatbox dan da yazdı arkadaş.
 
  
Avatar
14

tmm.indirdim arkadaşlar.emegi geçen herkese tşkler. saygılar.
 
  
Avatar
 • Gönderen: Forjest
 • Grubu: Modaratör
15

Eyvallah smile
Alıntı: ByOS
Dosyayı indirme hızı abi. Chatbox dan da yazdı arkadaş.


Alıntı: Chechen_Alone
tmm.indirdim arkadaşlar.emegi geçen herkese tşkler. saygılar.
 
  
Avatar
 • Gönderen: ByOS
 • Grubu: Yönetici
16

Ellerine sağlık abi güncellemişsin yine :D
 
  
Avatar
17

yandex indiremiyoruz. Yandex alttaki uyarıyı veriyor.

Bir şey bulunamadı.
Dosyaların sahibi, dosyaları silmiş veya dosyalara erişimi kapatmış olabilir.
Bağlantınız yazım hatası da içeriyor olabilir.
 
  
Avatar
 • Gönderen: ByOS
 • Grubu: Yönetici
18

Alıntı: iceduman
yandex indiremiyoruz. Yandex alttaki uyarıyı veriyor.
Bir şey bulunamadı
Dosyaların sahibi, dosyaları silmiş veya dosyalara erişimi kapatmış olabilir.
Bağlantınız yazım hatası da içeriyor olabilir.


Dosyayı sunucudan kaldırmışlar. Murat abi geldiğinde yenisini yükleyecektir. Çok fazla download olunca olabiliyor bazen böyle durumlar.
 
  
Avatar
 • Gönderen: YoungsouL
 • Grubu: Süper Modaratör
19

 
  
Avatar
 • Gönderen: ByOS
 • Grubu: Yönetici
20

Alıntı: YoungsouL


Konuya da ekledim hacım eline sağlık.
 
  
Adınız:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle

Kodu girin: *


Üye olmadan yorum yapabilirsiniz ancak sayfa her 1-2 dakikada bir kendini yenileyeceğinden yazdıklarınız siz paylaşmadan gidebilir. Bu durumu aşmak ve sitemizin bir çok özelliğinden faydalanabilmek için, ücretsiz olarak kısa süre içinde Üye olabilirsiniz.