» » Windows XP Yükselişe Geçti
Duyuru: Sitedeki paylaşımların tamamı ziyaretçilerimize açılmıştır. Ancak yorum yapabilmek ve Destek panelinden faydalanabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.Windows XP Yükselişe Geçti

Google'de Ara Yandex'de Ara Bing'de Ara Yahoo'da Ara


Windows XP Yükselişe Geçti


Normalde 15 yıllık bir işletim sisteminin artık kullanıcılar tarafından tercih edilmeyeceğini ya da yeni sistemlere geçeceklerini düşünürsünüz; ancak Windows XP son günlerde kullanım oranında yükselişe geçti.

NetMarketShare isimli bir araştırma şirketi tarafından Aralık 2016'ya dair hazırlanan verilerde, dünya üzerinde kullanılan işletim sistemlerinin bütün oranları ve kullanıcı sayıları yer alıyor. Açıklanan bu rapora göre, geçtiğimiz ay içerisinde halihazırda bütün işletim sistemi pazarının yüzde 9'luk kısmını oluşturan Windows XP'nin düşüşe geçmek yerine yükseldiği ortaya çıktı.

15 yıl önce piyasaya çıkmasına ve kendisinden sonra birçok yeni işletim sisteminin piyasaya sürülmesine rağmen Windows XP hala dünyanın en çok tercih edilen üçüncü işletim sistemi olmaya devam ediyor. Windows XP, Nisan 2014'ten bu yana güncelleme desteği almıyor. Yani Microsoft, işletim sisteminde oluşan hataları ya da güvenlik açıklarını düzeltmek için herhangi bir girişimde bulunmuyor. Haliyle bu da XP kullanıcıları için büyük güvenlik tehditlerini de beraberinde getiriyor.

Yine de tüm bu güvenlik tehditlerine rağmen, Windows XP'nin kullanıcı sayısı temmuz ayından bu yana artış gösterdi. Mayıs 2016'da yüzde 10.09 pazar payından 9.78'e düşen işletim sistemi, haziran ayında tekrar yükselişe geçti ve yüzde 10.34 pazar payına ulaşmayı başardı. Ardından yaşanan düzenli düşüş ile birlikte kasım ayında 8.63'e gerileyen kullanım oranı, beklenmedik şekilde aralıkta tekrar yükselerek, yüzde 9.07'yi gördü.

Windows XP Yükselişe Geçti


Tüm bu rakamlar Windows XP'nin güncelleme desteğinin kesildiği Nisan 2014'ten bu yana pazar payını %1.07 arttırdığını gösteriyor. Üstelik tam bu zaman aralığında Microsoft, Windows 10'a geçilmesi yönünde daha önce eşi görülmemiş bir pazarlama kampanyası başlatmıştı...

Ayrıca demekte fayda var yakın zaman içinde sitemizde Windows XP paylaşımı yapılacak ve bu sistem üzerinde ufak çaplıda olsa güncelleştirme alabileceksiniz.

Kaynak : Tamindir


Şuanda Konuyu İnceleyenler

    Bu haberi şuanda görüntüleyen üye bulunmamaktadır, sadece siz ve diğer ziyaretçiler görüntülemektedir..

Etiketler

Avatar
1

uzun zamandan beri yazmak istiyordum umarım yakında gelecek xp lerle bearber sitenin adına uygun olarak] tüm güncel windows larda paylaşılmaya başlanır.
 
  
Avatar
  • Gönderen: YoungsouL
  • Grubu: Süper Modaratör
2

Bi ara xp yukledı sandım reklammış :D
 
  
Avatar
  • Gönderen: ByOS
  • Grubu: Yönetici
3

Alıntı: YoungsouL
Bi ara xp yukledı sandım reklammış :D


O değil de Windows 7 yi özledim la wink

Alıntı: downloader
uzun zamandan beri yazmak istiyordum umarım yakında gelecek xp lerle bearber sitenin adına uygun olarak] tüm güncel windows larda paylaşılmaya başlanır.


XP güncelleme bitiş tarihi itibari ile güncel sistemler sitede mevcut. Güncelleme almadığı için son güncel paylaşımlar olarak kaldı elbette.

WİNDOWS XP PROFESSİONAL SP2 X64 BİT MAYIS 2014 FİNAL

WİNDOWS XP PROFESSİONAL SP3 X86 TÜRKÇE MAYIS 2014 FİNAL 32 BİT

bu paylaşımlar benim final yani son paylaşımlarım. Elbette diğer arkadaşlarımızın performans XP leri de var. İstediğinizi indirebilirsiniz.
 
  
Adınız:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle

Kodu girin: *


Üye olmadan yorum yapabilirsiniz ancak sayfa her 1-2 dakikada bir kendini yenileyeceğinden yazdıklarınız siz paylaşmadan gidebilir. Bu durumu aşmak ve sitemizin bir çok özelliğinden faydalanabilmek için, ücretsiz olarak kısa süre içinde Üye olabilirsiniz.